Тикет на денот е-Спорт (14.03.2021)

Во денешниот тикет од е-Спорт може да очекуваме два натпревари, кои ни доаѓаат од Dota 2 и CS:GO.

Dota Team – Brame – 1 @ 1.66 во Bet365

Dota Team имаше извонреден старт во Dota 2 затоа што на првите четири меча кои ги одиграа во нивната историја, запишаа дури три победи и само еден пораз, што е навистина за пофалба бидејќи играа против квалитетни екипи. Од друга страна, германски Brame не може да се пофали со добри резултати бидејќи има само една победа на последните пет натпревари, па поради тоа наш предлог е 1 со коефициент 1.66 во Bet365.

AGF Academy – SG.pro – 1 @ 2.00 во 22Bet

Денеска ќе гледаме и интересен дуел во CS:GO бидејќи ќе се соочат две добри екипи. Дански AGF има четири победи на последните пет меча, додека нивниот ривал од Русија, SG.pro победи само три пати, па се очекува голема борба во денешниот меч. Овие екипи досега немаат играно меѓусебе, но поради моменталната форма фаворит е AGF, па затоа ние предлагаме 2 со коефициент 2.00 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.32

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*