ТИП НА ДЕНОТ: (09.03.2021,22:45) БРАГА – ГИМАРАЕШ

БРАГА ЗА ЛШ

Португалија, Примера лига, 09.03.2021: Брага – Гимараеш ТИП 1

Резултат: 3-0

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Брага и Гимараеш од рамките на португалската елитна фудбалска лига. Брага се наоѓа на третата позиција на табелата и има многу реални шанси да стигне до второто место и да обезбеди директен пласман во Лигата на шампиони. Од друга страна Гимараеш не е конкурент кој треба да се потцени, бидејќи досега одлично се снаоѓа во домашното првенство. Како и да е, Брага се издвојува со квалитет и не би требало да има поголеми проблеми на овој натпревар. Наш предлог е 1, а тоа може да го изиграте во 22Bet со коефициент од 1.53.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*