Тикет на денот е-Спорт (08.03.2021)

Во денешниот тикет од е-Спортот ни доаѓаат три натпревари од CS:GO, кои ќе имаат повторно што да ни понудат.

Dignitas – Sinners – 2 @ 1.66 во Bet365

Dignitas ќе се соочи со Sinners  во рамки на Pinnacle Cup CS:GO 2021, па ќе се обиде да си ги расчисти сметките од минатиот пат, кога загуби со 0-2. Dignitas нема ниту еден триумф на последните три меча и тоа е навистина загрижувачки за нив, а интересно е тоа што ниту Sinners не победи на ниту еден дуел, па ова навистина ќе биде тешка пресметка, но наш предлог е 2 со коефициент 1.66 во Bet365.

BIG – OG – 1 @ 1.36 во 22Bet

BIG славеше пред три меча, и тоа против MIBR со 2-0, додека загуби потоа од Heroic и G2 Esports со 0-2, додека OG беше поразен од VOYVODA и Complexity Gaming, а славеше само против Nordavind. Единствено нешто што ги дели овие екипи е нивниот меѓусебен резултат, а таму води BIG со 5-3, а славеше и на последните две пресметки, па затоа ние предлагаме 1 со коефициент 1.36 во 22Bet.

Winstrike – MIBR – 1 @ 1.57 во 1xBet

Winstrike доби две од последните три пресметки, и тоа против SKADE и GamerLegion, а загуби во „тесен“ меч против ForZe со 1-2. Од друга страна, MIBR славеше, исто така на два меча, а загуби само од Copenhagen Flames пред пет дена. Ова ќе биде прва нивна меѓусебна пресметка, а наш предлог е 1 со коефициент 1.57 во 1xBet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.54

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*