Ако и денес изиграат по традиција ќе наплатиме квота 2.40!

традиција

Денес од 16:00 во рамките на англискиот Чемпионшип се сретнуваат екипите на Свонси и Миделсброу.

Свонси се наоѓа на 4-то  место со вкупно 62 бодови кои ги има освоено преку 18 победи, 8 реми и 6 порази.

Миделсброу е нешто полошо пласиран и има вкупно 50 бода, а нивниот учинок е 14 победи, 8 реми и 12 порази.

Интересно за овие две екипи е тоа што четирите последните меѓусебни дуели им се најмалку со по три гола, па очекуваме и денес да биде така.

Наш предлог:

3+ @ 2.40 во Betwinner

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*