ТИП НА ДЕНОТ: (02.03.2021,17:00) МАЛАТЈАСПОР – БЕШИКТАШ

ГОСТИТЕ СЕ ПОКВАЛИТЕТНИ

Турција, Супер лига, 02.03.2021: Малатјаспор – Бешикташ ТИП 2

Резултат: 0-1

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Малатјаспор и Бешикташ од рамките на турската Супер лига. Домаќините се во многу лоша серија, а најдобар доказ за тоа ни се резултатите од последните пет натпревари каде што јасно се гледа дека немаат победа. Од друга страна Бешикташ игра со „полна пареа“ и сака да го стигне лидерот Галатасарај кој има преднос од три бода, но и натпревар повеќе. Наш предлог е 2, а тоа може да го изиграте во 22Bet со коефициент од 1.63.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*