Тикет на денот (петок, 26.02.2021)

тикет на денот

После европските натпревари, се враќаме на домашните шампионати. Пред нас е возбудлив викенд, и веруваме дека може да биде успешен во поглед на обложувањето.

Вараждин – Осијек – 2&0-3 @ 2.17 во 1xBet

Гостите се уште се надеваат дека можат да ја преземат титулата од Динамо Загреб и покрај неодамнешниот пораз на Максимир. Меѓутоа, во тој натпревар, Осијек покажа дека не се ништо послаби од Динамо, а има и време за да го докажат тоа. Сега гостуваат во Вараждин, кај екипата која се наоѓа на седмото место и е во релативно угодна позиција бидејќи од последнопласираниот тим на Истра има осум бода повеќе. Овде очекуваме гостите да победат и да не се постигнат многу голови, а коефициентот за 2&0-3 гола е 2.17 во 1xBet.

Рен – Ница – ГГ @ 2.06 во Bet365

Рен се наоѓа во прилично лоша ситуација, бидејќи на последните пет натпревари нема победено ниту еднаш, па тоа придонесе да се оддалечат од позициите кои водат во Европа. Овој натпревар го дочекува со лошо расположение бидејќи врза два последователни порази. Ница од друга страна е најголемото разочарување во досегашниот шампионат и како што изминува времето тие играат се послабо и послабо. Овде немаме изразен фаворит, па затоа решивме да типуваме на голови. Коефициентот за ГГ во Bet365 e 2.06.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.47

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*