Тикет на денот е-Спорт (26.02.2021)

По вчерашниот добитен тикет, денеска повторно ви нудиме слична комбинација во е-Спортот, но овој пат со по еден дуел од LoL и Dota 2.

Beastcoast – SG e-sports – 1@ 1.20 во Bet365

Конечно се најде херојот кој го запре Beastcoast, кој беше во серија од четири триумфи по ред и тоа против Infamous, Thunder Predator, Latam Defenders и Team Unknown. NoPing eSports направи изненадување пред речиси една недела кога го совлада Beastcoast со 2-0 и така ги расипа нивните одлични резултати.

SG e-Sports имаше победи на последните пет натпревари, од кои последната против Team Unknown беше тешко извојувана со 2-1, а пред неа следеше поразот од EgoBoys со 0-2.

Интересно е и тоа што ова ќе биде прва средба меѓу овие екипи, па останува да видиме кој ќе успее да го добие мечот, а наш предлог е 1 со коефициент 1.20 во Bet365.

Misfits – Excel Esports – 2 @ 1.83 во 22Bet

Misfits „врза“ два порази по ред во LEC Spring 2021 – Group Stage, а последниот триумф го запиша дури на 13 февруари против Astralis со 1-0.

Excel, од друга страна, има дури три порази по ред што воопшто не изгледа добро за нив. Тие беа поразени од Astralis, MAD Lions и Fnatic со по 0-1.

Сепак, тоа што му оди во прилог на Excel во овој меѓусебен дуел е што ги доби последните две пресметки против Misfits со по 1-0, па и сега ни следи голема борба. Ние предлагаме 2 со коефициент 1.83 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.19

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*