Тикет на денот е-Спорт (21.02.2021)

Денеска како за мала промена се селиме на LoL, односно на два меча од турнирот LCS Spring 2021 – Group Stage, кои сигурно ќе има што да ни понудат.

Team Dignitas – TSM – 2 @ 1.44 во Bet365

Team Dignitas славеше на последните четири од пет натпревари, и тоа по ред против Immortals, Golden Guardians, Evil Geniuses I FlyQuest со по 1-0, додека вчера беа поразени од Cloud9 со 0-1. Интересно е тоа што TSM е во совршена форма, па има „пет од пет“ откако ги совлада 100 Thieves, Evil Geniuses, Immortals, Team Liquid и Golden Guardians.Исто така, TSM победи на шест од седум меѓусебни средби, па затоа наш предлог е 2 со коефициент 1.44 во Bet365.

Immortals – FlyQuest – 2 @ 1.61 во 22Bet

Immortals славеше само вчера против Counter Logic Gaming, додека претходно загубија од 100 Thieves и TSM, а од друга страна FlyQuest славеше против Golden Guardians, но беше поразен од Cloud9 и Team Dignitas. Овие екипи досега одиграа седум меѓусебни средби, а води FlyQuest со 5-2, па поради тоа ние предлагаме 2 со коефициент 1.61 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.31

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*