Тикет на денот е-Спорт (07.02.2021)

Во денешниот тикет од е-Спортот ни доаѓаат два натпревари од CS:GO, односно од турнирот ESEA Season 36: Advanced Divison – Europe, па сигурно ќе има што да ни понудат.

Young Ninjas – MNA – 2 @ 2.62 во Bet365

Young Ninjas почна да реди порази во претходниот период, па на пет одиграни меча има дури четири неуспеси и само еден триумф против SaW со 19-17, додека нивниот ривал беше формиран неодамна и одигра два меча, а притоа запиша две победи, и тоа против KOVA со 16-7 и Lyngy Vikings со 16-14. Наш предлог е 2 со коефициент 2.62 во Bet365.

ESIMED – Club Brugge – 2 @ 1.57 во 22Bet

ESIMED има неверојатни пет порази во последните пет меча, а единствен дуел во кој покажа нешто повеќе и се бореше до самиот крај беше тој против Campus Velje (17-19). Нивни ривал денеска ќе биде Club Brugge, кој одигра само еден меч досега и славеше против mCon со 16-5. Ние предлагаме 2 со коефициент 1.57 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3654.11

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*