Mакедонските фудбалери му донесоа 150 евра, а еве и како!

Во обложувањето се многу важни информациите, но некогаш треба и среќа.

Димитар од Прилеп кој обложувањето го сфаќа пред се како забава, решил да си избира натпревари и да ги уплаќа буквално секое коло за 20 денари.

Станува збор за типување на клубовите каде што играат македонски репрезентативци. Тој без разлика дали се аутсајдери или фаворити ги типува да победат и ги уплаќа за 20 денари, а добивката и не го интересира толку многу.

За среќа, во изминатиот викенд му се поклопија коцките и победија сите тие тимови, па Димитар за минимални 20 денари си заработи 150 евра. Тој вели дека ова не му е прв пат и дека се случило неколку пати.

Во долунаведените клубови како што знаете настапуваат Несторовски – Удинезе, Пандев – Џенова, Елмас – Наполи, Чурлинов – Штутгарт, Барди – Леванте и Алиоски – Лидс Јунајтед.

Го прашавме применувајќи ја оваа техника, што ако клубовите играат меѓусебе, во тој случај играл реми на натпреварот.

Ништо сложено, а многу интересно. За убаво да си ги торшиш парите мајсторе!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*