Ефикасен и отворен натпревар во Белгија за наплата на ТОП квота!

традиција

Денес од 16:15 во рамките на белгиската Жупиле лига се сретнуваат екипите на Мехелен и Генк.

Мехелен се наоѓа на 10-та позиција со вкупно 32 бода и учинок од 9 победи, 5 реми и 10 порази.

Генк е на второто место и досега има освоено 42 бода преку 12 победи, 6 реми и 6 порази.

Интересно за овие две екипи е тоа што на меѓусебните натпревари воопшто не се штедат и играат ефикасно, па така на последните четири дуели се постигнати по најмалку три гола, а ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

3+ @ 1.58  во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*