Тикет на денот (вторник, 19.01.2021)

тикет на денот

Вчера тикетот беше добитен, па се надеваме дека и денес ќе биде така. Одлична понуда е пред нас и не само денес туку и во наредните денови. Вонредно коло се игра во Шпанија, Германија, а на терен ќе ги гледаме и Англичаните. Ова е нашиот предлог тикет.

Алавес – Севиља – 2 @ 1.84 во 1xBet

После поразот од Кадиз во минатото коло на Ла Лига, Алавес го промени Пабло Манчини, тренерот кој во летото седна на клупата на тимот од Баскија. Моментално се на 16-то место и не се во зоната за елиминација, но се многу блиску до тоа. За Андалузијците не оди се според планот и тие се на делба на петтото место со Реал Сосиедад. Двете екипи имаат по 30 бода а Севиља има два натпревари помалку. На претходните седум натпревари никогаш не паднале повеќе од два гола, а три пати се случува да се постигне само еден гол. Овде очекуваме 2 со квота 1.84 во 1xBet.

Мајнц – Волфсбург – Т22+ @ 1.73 во 10Bet

Mајнц дефинитивно ќе има големи проблеми кога е во прашање опстанокот за оваа сезона. Имено, овој тим се наоѓа на претпоследната позиција и извесно е дека ќе се бори до последен здив за опстанок. Овој пат тие имаат еден непредвидлив противник, поточно во гости им доаѓа Волфсбург. Гостите се на 6-то место и во последните пет натпревари имаат победено само еднаш, па сега време е за почеток на нова серија на триумфи. Овде очекуваме Волфсбург да постигне најмалку два гола и предлагаме Т22+ со квота 1.73 во 10Bet.

Саутемптон – Шрузбери – 1&2+ @ 1.47 во Bet365

Во заостанатиот натпревар од англискиот ФА Куп, Саутемптон го дочекува тимот на Шрузбери кој е член на Лига 1 во Англија. Во саботата домаќините беа поразени од ЛЕстер со што ја прекинаа серијата од три натпревари без пораз. Шрузбери ќе се бори за опстанок оваа сезона во Лига 1, па искрено и не им е дојдено до Купот, па затоа сметаме дека ќе влезат без голем мотив на овој дуел. Наш предлог е 1&2+ со квота 1.47 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.68

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*