Тикет на денот (сабота, 16.01.2021)

тикет на денот

Оваа сабота имаме премногу натпревари за обложување, па се надеваме дека ја избравме вистинската комбинација.

Лидс – Брајтон – 1 @ 2.05 во 1xBet

Лидс имаше одличен почеток на сезоната, но во последно време некако како да потфрлија. Сепак и покрај тоа се наоѓаат на средината на табелата, а во последните 5 натпревари запишаа три победи и два порази што и не е мала работа. Брајтон од друга страна е во лоша позиција и важи за еден од фаворитите за елиминација од Премиер лигата. Наш предлог е 1 со квота 2.05 во 1xBet.

Анжер – ПСЖ – 2/2 @ 1.98 во Bet365

Анжер се снајде одлично во оваа сезона, а најдобар показател за тоа ни е пласманот на 7-та позиција на табелата, а освен тоа се многу блиску и до позициите кои можат да ги одведат во Европа и овој тим да направи екстра успех. За ПСЖ оваа сезона е малку поразлична бидејќи наназад неколку години тие во овој период имале огромна предност на лидерската позиција. Како и да е, овде очекуваме максимална доминација на ПСЖ и предлагаме 2/2 со квота 1.98 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.06

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*