Тикет на денот (петок, 15.01.2021)

тикет на денот

Пред нас е уште еден интересен спортски викенд, а петокот често знае да биде добар вовед во тоа. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Унион Берлин – Леверкузен – ГГ3+ @ 2.29 во 1xBet

Фармацевтите доаѓаат во Берлин малку уморни бидејќи во вторникот играа натпревар од 1/8 финалето на ДФБ купот. Сепак, тој натпревар многу им значеше со оглед на тоа што ја прекинаа серијата од три натпревари без победа и го елиминираа Ајнтрахт од Купот. Леверкузен и понатаму е високо пласиран и се наоѓа на третото место и само благодарение на поразите на Баерн и Дортмунд во минатото коло, нивното реми со Вердер не е трагично. Како и да е, овде очекуваме ефикасен дуел и предлагаме ГГ3+ со квота 2.29 во 1xBet.

Еупен – Андерлехт – 0-2 @ 1.95 во Bet365

Екипата од Брисел е многу далеку од своите славни денови, бидејќи зад себе имаат три слаби сезони, а ништо подобро не им се пишува ниту во новата сезона. Андерлехт е на 5-то место, но има веќе 10 бода заостаток зад лидерот Бриж. Еупен е послабо пласиран и зад себе има два натпревари на кој освои четири бода. На домашен терен не се толку успешни и на последните шест натпревари славеа смо еднаш. Андерлехт овде ќе се обиде да стигне барем до четвртото место, но прашање е колку ќе успее во тоа. Наш предлог е 0-2 гола со квота 1.95 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.46

1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*