Тикет на денот (среда, 13.01.2021)

тикет на денот

И денес се игра ширум Европа, а воглавно тоа се одложени натпревари, но имаме понуда и од домашните Купови. Ова е предлог тикетот за денес.

Тотенхем – Фулам – 1&3+ @ 2.05 во 1xBet

Тотенхем во овој термин требаше да игра против Астон Вила, но тимот од Бирмингем пријави 10 заразени фудбалери и побара одлагање. Тука влезе Фулам, бидејќи и овој дуел беше одложен поради коронавирусот кој ја зафати екипата на Фулам. Малото лондонско дерби доаѓа во мокмент кога двете екипи врзаа серија без порази. Тотенхем победи четири пати во последните пет натпревари, а Фулам е без пораз на последните пет дуели. Сепак на овој натпревар, Тотенхем има малку предност и ви предлагаме 1&3+ со квота 2.05 во 1xBet.

Феенорд – Цволе – 1/1 @ 2.00 во Bet365

Феенорд славеше во неделата во ротердамското дерби против екипата на Спарта и така најави дека не се откажува од борбата за титула. Феенорд е трет, а а добро им дојде и ремито Ајакс и ПСВ во Амстердам. Сега зад лидерот заостануваат три, а зад ПСВ два бода. Цволе е без пораз во трите претходни кола. Минатиот викенд освоија бод во натпреварот со АЗ на домашен терен и моментално се на 11-то место со 17 бода. Наш предлог за овој дуел е 1/1 со квота 2.00 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.10

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*