Ефикасен натпревар во Серија Б за дуплирање на влогот

Денес од 15:00 во рамките на италијанската Серија Б се сретнуваат екипите на Пескара и Косенца.

Пескара се наоѓа на 18-то место со вкупно 12 бода и учинок од 3 победи, 3 реми и 9 порази.

Косенца од друга страна е на 16-та позиција со вкупно 14 бода кои ги има освоено преку 2 победи, 8 реми и 5 порази.

Интересно за овие две екипи е тоа што кога ќе се сретнат, натпреварите им се навистина ефикасни и со многу голови, односно ГГ типот е пролазен на последните шест меѓусебни натпревари, па очекуваме и денес да биде така.

Наш предлог:

ГГ @ 1.95 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*