Тикет на денот (сабота, 05.12.2020)

тикет на денот

Денес понудата е максимална и изборот на натпревари е одличен, а се што треба е да се внимава на изненадувањата. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Баерн – Лајпциг – 4+ @ 1.86 во 1xBet

Не очекува големо дерби во германската Бундеслига каде што шампионот Баерн го дочекува тимот на Лајпциг.  И двете екипи играат во ЛШ и засега добро им оди. Баерн со ремито против Атлетико Мадрид го обезбеди првото место, додека Лајпциг и покрај победата во Истанбул не го обезбеди пролазот понатаму,. Биковите се уште и покрај фантастичните резултати во последно време се без трофеј, но тоа е што е. За Баерн нема што многу да се зборува, бидејќи минатата сезона за нив беше максимално успешна. Овде предлагаме 4+ со квота 1.86 во 1xBet.

Интер – Болоња – 3+ @ 1.44 во 22Bet

Победата во Менхенгладбах на Интер им направи голем чекор кон пласманот во групната фаза во ЛШ. После поразот од Реал сите ги отпишаа, но Мартинез, Лукакку и останатите собраа сила и победија во натпревар кој им беше императив. Болоња на двете последни гостувања на Меаца го победуваше Интер, па сега Михајловиќ ќе биде екстремно мотивиран за уште еден таков успех. Поради сите тие работи го избегнавме конечниот исход и типуваме на голови. Наш предлог е 3+ со квота 1.44 во 22Bet.

Кадиз – Барселона – 2&2+ @ 1.70 во Bet365

Оваа сезона Каталонците многу подобро играат во ЛШ отколку во Ла Лига. Додека во елитата се единствен тим со максимален учинок после пет кола, во шпанското првенство се наоѓаат на 7-то место со само 14 бода, но и два натпревари помалку. Кадиз од друга страна сите бодови ги освои на гости, а на домашен терен нема победа, па не веруваме дека и денес ќе ја остварат. Ние за овој натпревар типуваме 2&2+ со квота 1.70 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.55

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*