ТИП НА ДЕНОТ: (21.11.2020,13:30) ЊУКАСЛ – ЧЕЛЗИ

ГОСТИТЕ СЕ ФАВОРИТИ

Англија, Премиер лига, 20.11.2020: Њукасл – Челзи ТИП 2

Резултат: 

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Њукасл и Челзи од рамките на англиската Премиер лига. Њукасл игра доста променливо оваа сезона и сето то резултираше со позиционирање на овој тим на средината на табелата, но со оглед на тоа што опстанокот им е примарна цел може да кажеме дека се комплетно задоволни. Од друга страна Челзи има амбиции за голем успех оваа година, а мора да признаеме дека во последно време играат одлично, п веруваме дека без поголеми проблеми ќе ги земат трите бода на овој натпревар. Наш предлог е 2, а тоа може да го изиграте во 22Bet со коефициент од 1.54.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*