Тикет на денот (четврток, 19.11.2020)

тикет на денот

Можеме слободно да кажеме дека денес е најслаба понудата уште од периодот кога беа прекинати сите светски лиги. Се игра во некои јужноамерикански лиги, а на терен ќе излезат и холандските второлигаши.

Де Графшап – Камбур – 2 @ 2.30 во 1xBet

Oва е дуел на двете најдобри екипи во лигата. Тоа го потврдија и резултатите, па Де Графшап е моментално на првото место со 28 бода, а Камбур е на третото место со три помалку и еден натпревар заостанат. Домаќините во минатото коло имаа лесна работа на гостувањето кај Дордрехт, но пред тоа веќе добија едно дерби против Бреда со минимален резултат. Камбур демонстрираше сила против Алмере во последното коло, победија и моментално се второпласирана еипа со убедливи 7-2. Овде очекуваме дека гостите ќе доминираат и предлагаме 2 со квота 2.30 во 1xBet.

Депортиво – Индепендиенте – Х @ 3.00 во Bet365

Ова е натпревар од колумбискиот Куп, а во него силата ќе ја измерат две екипи со еднаква сила. Ниту едните, аниту другите не можат д абидат задоволни со учинокот во првенството. После 20 изиграни кола, домаќините се наоѓаат на 16-то место, а гостите од Меделин се само две места погоре. Меѓусебниот историјат на овие две екипи укажува дека најчесто тие ремизираат, па сметаме дека и денес ќе биде така. Наш предлог е Х со квота 3.00 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 6.90

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*