ТИП НА ДЕНОТ: (31.10.2020,18:00) ИНТЕР – ПАРМА

ДОМИНАЦИЈА НА ДОМАЌИНИТЕ

Италија, Серија А, 31.10.2020: Интер – Парма ТИП 1/1

Резултат: 

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Интер и Парма од рамките на италијанската Серија А. Интер после две неуспешни кола во последното коло запиша победа против Џенова, додека не успеа да се прослави на европската сцена против Шахтјор каде што тој дуел заврши без голови. Парма од друга страна игра доста променливо, но дефинитивно овде шансите се на страна на домаќините. Наш предлог е 1/1, а тоа може да го изиграте во 22Bet со коефициент од 1.98.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*