Ако и веруваме на традицијата денес ќе гледаме натпревар со мал број голови!

Денес од 17:30 во рамките на шведската Супертетан лига се сретнуваат екипите на Естерс и Халмштад.

Естерс на своето бодовно салдо има 45 бода и учинок од 13 победи, 6 реми и 6 порази.

Халмштад досега има освоено 53 бода преку 16 победи, 5 реми и 4 порази.

Овие две екипи во последните четири дуели кога се сретнале меѓусебе играле навистина мирно и без многу голови, поточно на секој натпревар постигнале по најмногу два гола, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.90  во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*