ТИП НА ДЕНОТ: (30.10.2020,21:30) ФЕРЕИРА – ПОРТО

ПОРТО Е ОГРОМЕН ФАВОРИТ

Португалија, Примеира Лига, 30.10.2020: Фереира – Порто ТИП 2

Резултат: 

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Фереира и Порто од рамките на првата португалска лига. Домаќините се без некои посебни амбиции, а нивната главна цел е да обезбедат навреме нопстанок. За гостите не може да го кажеме истото бидејќи тие сакаат титула во Португалија. Засега добро им оди и покрај тоа што заостануваат цели 5 бода зад лидерот Бенфика. Како и да е, овде очекуваме да доминираат и да победат без поголеми проблеми. Наш предлог е 2, а тоа може да го изиграте во 22Bet со коефициент од 1.54.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*