Квота 2.65: Традицијата „вели“ дека бодовите им припаѓаат на гостите!

традиција

Денес од 19:00 во рамките на шведската Алсвенскан лига се сретнуваат екипите на Сириус и АИК Стокхолм.

Сириус се наоѓа на 7-та позиција со вкупно 35 бода кои ги има освоено преку 9 победи, 8 реми и 7 порази.

АИК Стокхолм е на 11-то место со вкупно 31 бод и учинок од 8 победи, 7 реми и 9 порази.

Интересно за овие две екипи е тоа што кога ќе се сретнат победува тимот на АИК Стокхолм, поточно така било на сите девет натпревари, па очекуваме и денес бодовите да ги земат гостите.

Наш предлог:

2 @ 2.65 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*