Тикет на денот е-Спорт (24.10.2020)

Денеска во тикетот од е-Спортот ви нудиме два натпревари, но овој пат како за промена, тие доаѓаат од светот на Dota 2.

Team Liquid – Mudgolems – 1 @ 1.53 во Bet365

Team Liquid се наоѓа во солидна форма со три победи на последните пет меча, колку што има и Mudgolems. Меѓутоа, Liquid води со 1-0 во меѓусебни дуели против денешниот ривал и во нивните победи доминира, па поради тоа е фаворит според многумина. Наш предлог е 1 со коефициент 1.53 во Bet365.

Beastcoast – catJAMMERS – 2 @ 2.37 во 1xBet

Beastcoast дефинитивно денеска ќе се соочи против незгодниот catJammers од Канада. Beastcoast нема триумф на последните пет натпревари, додека нивниот ривал славеше дури трипати. Исто така, ова ќе им биде прва меѓусебна средба, па ќе имаат можност да се докажат. Ние предлагаме 2 со коефициент 2.37 во 1xBet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.62

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*