Тикет на денот (четврток, 17.09.2020)

тикет на денот

Денес на програмата се натпреварите од квалификациите за ЛЕ, но и покрај тоа имаме и доста други дуели. Ова е нашиот предлог за денес.

Гетеборг – Копенхаген – 2 @ 1.80 во 1xBet

За домаќините самото учество во квалификациите за ЛЕ е голем успех. Од друга страна Копенахаген има големи амбиции за ЛЕ, бидејќи минатата сезона прикажаа доста добри партии во ова натпреварување. Во овој момент Гетеборг не е баш кој знае во каква форма, а тоа го докажува 12-та позиција на табелата во шведскиот шампионат. Како и да е, наш предлог е победа за гостите со квота 1.80 во 1xBet.

Лахти – ТПС – 3+ @ 1.85 во 10Bet

Покрај Лига Европа во четврток на програмата е и еден натпревар од финскиот шампионат во кој Лахти на домашен терен ќе го дочека ТПС Турку. Лахти не пружа баш најдобри партии на стартот на шампионатот и моментално се наоѓа на осмото место на табелата кое нажалост не носи пласман во Плеј оф, а секако дека тоа е примарна цел за овој тим. ТПС е претпоследен и досега има освено само 10 бода што навистина е премалку и сигурно е дека се најголеми фаворити за елиминација. Како и да е, очекуваме голови и тоа 3+ со квота 1.85 во 10Bet.

Брајтон – Портсмут – 1 @ 1.64 во Bet365

Фудбалерите на Брајтон не започнаа на најдобар можен начин во Премиер лигата бидејќи во првото коло беа поразени на домашен терен од Челзи, а тој дуел заврши со резултат 1-3. Портсмут моментално е во третата лига и секако како единствена цел имаат преселба во едно ниво погоре на англискиот фудбал. Овде ќе биде тешко за гостите, па предлагаме 1 со квота 1.64 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.46

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*