Тикет на денот (сабота, 01.08.2020)

тикет на денот

Во првиот ден од август започнува шкотската Премиер лига, а завршува италијанската Серија А. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Јувентус – Рома – ГГ3+ @ 1.65  во 1xBet

На двете екипи исходот од овој дуел не им зависи ништо. Нив ги очекуваат важни европски натпревари каде што Римјаните ќе играат со Севиља, а Јувентус ќе игра реванш против Лион во ЛШ. Скудето по деветти пат е кај Јувентус, а Рома повторно оди во Лига Европа. Овде искрено очекуваме дека ќе има голови, па затоа предлагаме ГГ3+ со квота 1.65 во 1xBet.

Ријека – Локомотива – 1 @ 2.05 во William Hill

Во финалето од купот на Хрватска играат Ријека и Локомотива Загреб. Ријека беше блиску до втората позиција, но сепак немаа среќа. Локомотива ужива во плсманот во ЛШ, па веројатно славеа во претходните седум дена. Сметаме дека Ријека е опблиску до победа и овде очекуваме 1 со квота 2.05 во William Hill.

Сандефјорд – Молде – 2 @ 1.46 во Bet365

Убав поклон доби актуелниот шампион од екипата на Стабаек. Имено, оваа екипа прва успеа да остане непоразена во дуелот со Бодо и така им „скина“ два бода. Тоа му дава шанси на Молде со победа над Сандефјорд да стигне на само три бода разлика и продолжението да го направи интересно. Домаќините моментално се на 13-то место веднаш над цртата со вкупно 10 бода. Молде овде е голем фаворит и очекуваме лесна победа за нив. Коефициентот за 2 во Bet365 изнесува 1.46.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.94

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*