Наплата на супер квота: Традицијата „вели“ многу голови!

традиција

Денес од 20:30 во рамките на австриската втора лига се сретнуваат екипите на Клагенфурт и Инсбрук.

Клагенфурт се наоѓа на втората позиција со вкупно 61 бод и учинок од 18 победи, 7 реми и 4 порази.

Инсбрук е на 5-то место со вкупно 44 бода кои ги има освоено преку 13 победи, 5 реми и 11 порази.

Меѓусебните дуели на овие две екипи се навистина ефикасни, односно во последните шест натпревари постигнати се дури 32 гола што ни дава неверојатен просек од 5.3 погодоци по натпревар, па искрено и денес очекуваме да биде така.

Наш предлог:

5+ @ 2.30 во 10Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*