Четири пати по ред победува само еден ист тим: Продолжува традицијата и денес?

традиција

Денес од 22:00 во рамките на португласката Примеира лига се сретнуваат екипите на Мореирензе и Спортинг.

Мореирензе се наоѓа на осмата позиција со вкупно 38 бода и учинок од 9 победи, 11 реми и 9 порази.

Спортинг се наоѓа на 3-то место и досега има освоено вкупно 55 преку 17 победи, 4 реми и 8 порази.

Кога ги погледнавме меѓусебните дуели на последните четири натпревари забележавме дека победник е само тимот на Спортинг, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер коефициент.

Наш предлог:

Конечен исход – 2 @ 1.85 во 10Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*