ТИП НА ДЕНОТ: (03.07.2020,21:00) КРОТОНЕ – БЕНЕВЕНТО

КРОТОНЕ ЗА ПРВА ЛИГА

Италија, Серија Б, 03.07.2020: Кротоне – Беневенто ТИП 1

Резултат: 

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Кротоне и Беневенто од рамките на италијанската Серија Б. Кротоне се наоѓа на делба на втората позиција и нема право на кикс доколку сака директен пласман во Серија Б. Беневенто веќе си ја заврши работата, па до крајот може да играат порелаксирано, бидејќи следната година ќе ги гледаме во Серија А. Наш предлог е 1, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент од 1.75.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*