Тикет на денот е-Спорт (02.07.2020)

Денеска повторно на програмата за обложување се уште два натпревари од е-Спорт, односно од CS:GO, кои повторно без сомнеж ќе бидат со примамливи коефициенти.

OG – GODSENT – 1 @ 2.00 во Bet365

GODSENT и OG се сретнаа само еднаш во минатото и тогаш во тежок меч подобар беше GODSENT со 2-1 во игри. Сепак, сега е вистинското време за одмазда на OG, кој има четири победи на последните пет меча и се наоѓа во нијанса подобра форма од ривалите. Наш предлог е 1 со коефициент 2.00 во Bet365.

Hard Legion – Sprout – 2 @ 1.53 во 1xBet

Две екипи кои досега меѓусебно не се сретнале ниту еднаш, па ова ќе биде одлична можност да си ги измерат силите. Hard Legion е очаен во последно време и има две победи на последните пет натпревари, додека Sprout има совршени „пет од пет“. Ние предлагаме 2 со коефициент  1.53 во 1xBet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*