ТИП НА ДЕНОТ: (29.06.2020,22:15) ФЕРЕИРА – ПОРТО

ПОРТО ЗА ДА ЈА СОЧУВА ПРЕДНОСТА

Португалија, Примеира Лига, 29.06.2020: Фереира – Порто – ТИП 2

Резултат: 

За денешен тип на денот го избравме натпреварот Фереира и Порто од рамките на португалската прва лига. Фереира во последно време игра одлично, а тоа се докажува и со трите победи во последните пет натпревари. Од друга страна Порто е на лидерската позиција и доколку сака титула нема право на кикс. Наш предлог е 2, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент од 1.45.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*