ТОП КВОТА: 5 пати по ред победува само еден ист тим!

традиција

Денес од 18:00 во рамките на данската Суперлига – група Елиминација се сретнуваат екипите на Лингби и Силкеборг.

Лингби се наоѓа на втората од вкупно 4 позиции со освоени 32 бода и учинок од 9 победи, 5 реми и 13 порази.

Силкеборг е на последното место со вкупно 19 бода кои ги има освоено преку 4 победи, 7 реми и 16 порази.

Кога ќе се сретнат овие две екипи, најчесто е победник тимот на Лингби, односно тоа било случај на последните 5 меѓусебни дуели, па се надеваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог:

Конечен исход – 1 @ 2.25 во Coinbet24

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*