Team Unique голма фаворит против B8, Alliance во тешка битка со NiP

Во продолжение ви нудиме два меча од светот на Дота 2, кои сигурно не се за потценување, а носат и солидни коефициенти. Секогаш најдобрите квоти за турнирите во е-Спортот може да ги пронајдете на Bet365 и 1xBet.

Alliance – Ninjas in Pyjamas – 1 @ 1.65 во 1xBet

Две екипи кои се наоѓаат во очајна форма, со само еден триумф на последните шест натпревари. Сепак, Alliance успеа да слави на последниот меѓусебен меч пред девет дена, па токму поради тоа ќе им дадеме предност и денеска. Наш предлог е 1 со коефициент 1.65 во 1xBet.

B8 – Team Unique – 2 @ 1.53 во Bet365

B8 денеска ќе се соочи против Team Unique и заслужено е аутсајдер, поради нивните лоши настапи по создавање на клубот. Сепак, B8 игра подобро во последните неколку натпревари и запиша три победи на пет меча. Меѓутоа во меѓусебните средби води Team Unique со 2-0, па затоа ние предлагаме 2 со коефициент 1.53 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*