Тикет на денот (петок, 21.02.2020)

тикет на денот

Пред нас имаме возбудлив кладилничарски викенд. Ниту овој петок не заостанува многу зад сабтоа и недела, па искрено имаме и солиден избор.

Ница – Брест – 1 @ 2.00 во 1xBet

Екипата од Азурната обална игра во солидна форма, па пласманот во Европа не е недостижен. Моментално се на 9-то место, но петтопласираниот Монако им бега само два бода. Во минатото коло триумфираа на гостувањето во Тулус, но нешто позначаен триумф беше оној против Лион. Брест се бореше за опстанок, но моментално е на сигурно, односно ја има 13-та позиција на табелата. Овде искрено очекуваме доминација на домаќините и победа за нив. Коефициентот за 1 во 1xBet изнесува 2.00.

Хобро – Митиланд – 2/2 @ 2.05 во Bet365

Лидерот на данското превенство гостува кај Хобро, екипата која се наоѓа на долниот дел на табелата. Домаќинот е на 12-та позиција и ќе игра плеј-аут преку кој ќе се обиде да обезбеди настап во елитата и следната сезона. Кај Митиланд картите се отворија после минатото коло и амбициите им се насочени кон титула. Наш предлог е 2/2 со квота 2.05 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО BET365: 4.10

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*