Тикет на денот (среда, 19.02.2020)

тикет на денот

Понудата не е денес спектакуларна, малку натпревари на менито, но сепак тука се двата 1/8 финални дуели од ЛШ. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Аталанта – Валенсија – ГГ3+ @ 2.24 во 1xBet

Ниту во 1/8 финалето, Аталанта нема да игра во Бергамо, туку на Сан Сиро во Милано. Тоа може да биде голем хендикеп за дебитантот во ЛШ, но тој проблем го имаа и во групната фаза, па успешно го завршија тој дел. Валенсија има многу поголемо искуство кога се во прашање европските натпревари. Свесни дека мора да постигнат гол, додека Аталанта не е воопшто за потценување. Овде очекуваме ГГ3+ со квота 2.24 во 1xBet.

Килмарнок – Абердин – 1 @ 2.78 во Bet365

Во реванш натпреваро од 1/8 финалето на шкотскиот Куп, екипата на Килмарнок го дочекува Абердин. Во првиот натпревар, изигран во Абердин, немаше голови, па ¼ финалистот ќе го добиеме токму во овој дуел. Двете екипи беа поразени во претходниот викенд, па може да кажеме дека овде влегуваат со лошо расположение. Тешко е да се одреди фаворитот, но ние поради домашниот теререн предлагаме 1 со квота 2.78 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО BET365: 6.23

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*