ТИП НА ДЕНОТ: (16.02.2020,17:30) АРСЕНАЛ – ЊУКАСЛ

АРСЕНАЛ Е ФАВОРИТ

Англија, Премиер лига, 16.02.2020: Арсенал – Њукасл ТИП 1

Резултат: 4-0

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Арсенал и Њукасл од рамките на англиската Премиер лига. Арсенал влезе во реми серија, а сето тоа се одрази со пад на табелата. Сега искрено се пред одлична можност да стават крај на тоа. Њукасл од друга страна игра променливо, но овде сметаме дека немаат големи шанси. Наш предлог е 1 а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент од 1.45.

УСПЕШНОСТ ФЕВРУАРИ: 11/15

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*