Тикет на денот (недела, 16.02.2020)

тикет на денот

Ниту оваа недела нема да оставиме без предлог тикет. Понудата е фантастична, а нашиот избор е следен …

Арсенал – Њукасл – 1/1 @ 2.10 во 1xBet

Арсенал имаше големи амбиции оваа сезона, но искрено и реално далеку се од тоа. Во моментов имаат серија од четири последователни реми, па сега време е да ја прекинат таа серија. Њукасл од друга страна не е во лоша форма, но практично и немаат големи шанси на овој натпревар. Предлагаме 1/1 со квота 2.10 во 1xBet.

Лацио – Интер – Х @ 3.60 во Bet365

Лацио е најголемото изненадување оваа сезона во Серија А. Имено, овој клуб е на третата позиција со само еден бод помалку од лидерот Интер кој денес им е директен противник. Гостите дефинитивно го сакаат Скудето и ништо друго. Во последниот дуел докажаа дека се спремни за тоа откако ја неутрализираа предноста од 0-2 која ја имаше градскиот ривал Милан. Овде очекуваме реми со квота 3.60 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО BET365: 7.56

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*