ТИП НА ДЕНОТ: (23.01.2020,18:30) ГАЛАТАСАРАЈ – РИЗЕСПОР

ГАЛАТАСАРАЈ БЕЗ ПРАВО НА КИКС

Турција, Куп, 23.01.2020: Галатасарај – Ризеспор ТИП 1

Резултат: 2-1

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Галатасарај и Ризеспор од рамките на турскиот Куп. Во првиот натпревар од овој дел на Купот кога се сретнаа овие два ривали немаше победник бидејќи резултатот заврши 1-1. Сега, Галтасарај има далеку поквалитетен тим за разлика од Ризерспор и очекуваме нивна лесна победа. Наш предлог е 1 а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент од 1.50.

УСПЕШНОСТ ЈАНУАРИ 16/22

Be the first to comment

Leave a Reply