ТИП НА ДЕНОТ: (22.01.2020,20:30) ЛЕСТЕР – ВЕСТ ХЕМ

ЛЕСТЕР БЕЗ ПРОБЛЕМИ НА ОВОЈ НАТПРЕВАР

Англија, Премиер лига, 22.01.2020: Лестер – Вест Хем ТИП 1

Резултат: 4-1

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Лестер и Вест Хем од рамките на англиската Премиер лига. Лестер искрено има одлична сезона досега, но во последните два натпревари потфрли. Сепак тоа не придонесе да им се загрози пласманот во ЛШ на овој тим, а искрено тоа е главна цел на Лестер. Од друга страна Вест Хем е во конкуренција за елиминација, па бодовите им се повеќе од потребни, но овде тешко дека ќе ги земат. Наш предлог е 1 а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент од 1.55.

УСПЕШНОСТ ЈАНУАРИ 15/21

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*