Тикет на денот (вторник, 21.01.2020)

тикет на денот

Денешната понудата е сосема задоволувачка, пред се благодарение на Англичаните. Освен нив, има и натпревари од некои купови.

Евертон – Њукасл – 0-2 @ 2.03 во 1xBet

После победата над Челзи која ја направија гостите нив им се зголеми самодовербата, па веруваме дека и на Гудисон парк ќе тргнат по бодови. Евертон игра фантастично откако на клупата стигна Карло Анчелоти, па изгубија само еднаш во последните седум кола. Овие две екипи играа во првиот дел од сезоната и тогаш натпреварот заврши 2-1, а сега очекуваме мирен дуел и најмногу 2 гола. Коефициентот за тоа во 1xBet изнесува 2.03.

Лион – Лил – Т12+ @ 2.10 во Bet365

Во ½ финалето од францускиот куп се сретнуваат две екипи кои беа претставници во ЛШ од оваа земја. Лавовите го продолжуваат натпреварувањето во Европа и во 1/8 фианлето од ЛШ ќе играат против Јувентус, додека Лил заврши на последното место во групата. Подобриот од овој натпревар ќе оди во финалето на Купот. Како и да е, овде очекуваме натпревар полн со притисок и предлагаме Т12+ со квота 2.10 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИНЕТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.26

Be the first to comment

Leave a Reply