ТИП НА ДЕНОТ: (21.10.2019,20:30) А. БИЕЛФИЛД – ХАМБУРГЕР

ГГ ЗА КРАЈ НА КОЛОТО

Германија, Бундес 2, 21.10.2019: Биелфилд – Хамбургер ТИП ГГ

Резултат: 1-1

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Биелефилд и Хамбургер од рамките на вотрата Бундеслига. Домаќините се наоѓаат на третата позиција на табелата и нивните амбиции се јасни, односно сакаат пласман во елитата. Хамбургер од друга страна ја има лидерската позиција и нивната цел е да завршат тука, па следната сезона да се преселат во Бундеслига. Овде имаме дуел на две силни екипи во тој ранг, па затоа и очекуваме по еден гол на двете страни. Наш предлог е ГГ, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент од 1.60.

УСПЕШНОСТ ОКТОМВРИ 14/20

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*