ТИП НА ДЕНОТ: (19.09.2019,18:55) КАРАБАГ – СЕВИЉА

тип на денот

СЕВИЉА Е СО ГОЛЕМИ АМБИЦИИ

Лига Европа, 19.09.2019: Карабаг – Севиља ТИП 2

Резултат: 0-3

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Карабаг и Севиља од рамките на Лига Европа. Домаќините засега се во одлична форма и имаат врзано четири победи по ред, што доволно зборува за нивната спремност, но сепак овој пат имаат тежок испит, бидејќи им гостуваат Шпанците Севиља. Што се однесува до нив, тие ја имаат моментално првата позиција во Ла Лига и може да кажеме дека досега играат доста стабилно и „газат“ се пред себе. Наш предлог е победа за гостите, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент од 1.55.

УСПЕШНОСТ СЕПТЕМВРИ 11/18

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*