Тикет на денот (четврток, 19.09.2019)

тикет на денот

Денес исто така не очекува богата понуда, бидејќи на менито ги имаме натпреварите од Лига Европа. За вас денес издвоивме супер дабл.

Елче – Тенерифе – 1 @ 2.10 во 1xBet

Денес продолжуваат и последните натпревари од вонредното шесто коло на шпанската Сегунда, а еден од тие натпревари ќе биде дуелот помеѓу Елче и Тенерифе. Фановите на овие екипи можат комплетно да бидат задоволни од тоа како играат нивните фудбалери. Во минатото коло Елче изигра доста добар натпревар и славеше против Овиедо, додека Тенерифе исто така славеше со убедливи 4-0. Во овој случај Елче има поголеми амбиции и затоа предлагаме 1 со квота 2.10 во 1xBet.

Базел – Краснодар – ГГ3+ @ 2.05 во Bet365

На прв поглед овие две екипи многу лесно можеа да стигнат до пласман во ЛШ, особено гостинската екипа која играше фантастично до плеј-оф, а потоа потфрли во двомечот со Олимпијакос. Кога е Базел во прашање, сигурно дека приортет оваа година ќе им биде да го вратат пехарот во домашеното првенство после две сезони. Нема сомнеж дека и едните и другите ќе одат на победа, па предлагаме да изигрте ГГ3+ во Bet365 со коефициент од 2.05.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365 : 4.30

Be the first to comment

Leave a Reply