Тикет на денот (четврток, 12.09.2019)

тикет на денот

Денес имаме невообичаено слаба понуда. За утеха, тоа ќе се промени од утре, а за денес спремивме дабл со солидна квота.

Домжале – Мура – ГГ3+ @ 2.32 во 1xBet

Во заостанатиот натпревар од третото коло на словенската прва лига се сретнуваат екипите на Домжале и Мура. Домаќинот е најголемо разочарување во досегашниот тек на шампионатот. После седум изиграни натпревари се уште немаат победа, а беа претставници о Европа ова лето. Мура започна одлично и досега запиша само еден пораз и тоа во претходното коло на гости. Домжале конечно мора да победи, но тоа нема да биде лесно денес, па затоа одлучивме за ГГ3+ со квота 2.32 во 1xBet.

Знојмо – Фридек Мистек – 2 @ 1.55 во Bet365

Ова е меч од третата лига на Чешка во кој гостинот е фаворит судејќи по досегашниот учинок. Фридек Мистек и Знојмо во минатата есзона играа во втората лига, но сега се заедно во еден понизок ранг. Домаќините ниту овде не се снајдоа како што треба, играат со млад тим, па после седум натпревари имаат само пет бода. Фридек Мистек е моментално многу подобар и се наоѓа на третата позиција со еден бод помалку за разлика од лидерот Сигма. Предлагаме 2-ка со квота 1.55 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 3.60

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*