Кога играат овие два тима головите се загарантирани

Денес во 20 часот се игра мечот од 7-то коло во хрватската лига помеѓу Ријека и Интер Запрежиќ, а традицијата вели дека ќе има многу голови.

Ријека во овој момент се наоѓа на 5-то место со вкупно освени 10 бода, а на своето конто има 3 победи, еден пораз и едно реми.

Интер Запрежиќ пак има скор од 2 ремија и 4 пораза, па со само два освоени бода се наоѓа на 10-то место на табелата.

Ако ги погледнеме нивните последни 8 меѓусебни натпревари ќе видиме дека се постигнати 32 гола, односно во просек 4 по натпревар. Притоа, на секој натпревар победува Ријека, односно има 8 победи со ред против Интер.

Наш предлог

3+ @1.55 во 1xBet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*