Тикет на денот (недела, 25.08.2019)

тикет на денот

Денешниот ден е полн со натпревари, а ние се одлучивме да ви претставиме супер-дабл во форма на тикет на денот.

Леганес – Атлетико Мадрид – 2 @ 1.80 во 1xBet

Атлетико Мадрид изигра одличен натпревар во првото коло и веќе ги зеде првите три бода. Оваа година тие се во конкуренција за титула, а имаат и квалитет за да го постигнат тоа. Леганес не успеа да земе ниту еден бод во првото полувреме, односно беа поразени на домашен терен од Осасуна. Овде очекуваме победа на гостите со квота 1.80 во 1xBet.

Монако – Нимес – 1/1 @ 2.40 во Bet365

Монако веруваме дека не сака да ја повтори минатата сезона каде грчевито се бореа за опстанок, но во моментов изгледа дека повторно ќе ги снајде тоа. Тие запишаа два порази на почетокот на првенството, па сега време е да застанат на „здрави нозе“ и конечно да победа. Нимес е одлична прилика за тоа бидејќи исто како и Монако има доста лоши резултати. Наш предлог за овој дуел е 1/1 со квота 2.40 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365 : 4.32

Be the first to comment

Leave a Reply