ТИП НА ДЕНОТ: (03.08.2019,16:00) ДЕГЕРФОРС – ВАРБЕРГС

МИРЕН НАТПРЕВАР ВО ШВЕДСКА ВТОРА ЛИГА

Шведска, Втора лига, 03.08.2019: Дегерфорс – Варбергс  ТИП 0-2

Резултат: 

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Дегерфорс и Варбергс од рамките на шведската втора лига. Домаќините се наоѓаат на средината на табелата и зад себе имаат прилично „шарени“ резултати. Тие во последните три кола немаат победа, а тоа зборува дека се и во лоша форма. Варбергс се наоѓа на лидерската позиција и нивната главна цел е враќање во елитата. Сепак ние овде не очекуваме кој знае каков натпревар, па затоа типуваме мал број голови. Наш предлог е 0-2 гола, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент од 1.97.

УСПЕШНОСТ АВГУСТ: 1/2

ДЕГЕРФОРС – ВАРБЕРГС 0-2
Регистрирај се за БОНУС во 1xBet ТУКА

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*