ТИП НА ДЕНОТ: (25.07.2019,19:00) ХАЛМШТАД – БРОМАПОЈКАРНА

ХАЛМШТАД Е ВО ПОДОБРА ПОЗИЦИЈА

Шведска, Супертетан, 25.07.2019: Халмштад – Бромапојкарна  ТИП 1

Резултат: 2-2

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Халмштад и Бромајпојкарна од рамките на шведската Супертетан лига. Домаќините играат променливо цела сезона, но врзаа три победи по ред и тоа им донесе надеж дека дека можат директно да опстанат. Бромапојкарна е на дното и ја има претпоследната позиција, а со ова темпо ако продолжат, сигурно е дека ќе имаат проблеми околу опстанокот. Наш предлог е победа за домаќинот, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент од 1.60.

УСПЕШНОСТ ЈУЛИ: 16/24

ХАЛМШТАД – БРОМАПОЈКАРНА 1
Регистрирај се за БОНУС во 1xBet ТУКА

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*