Тикет на денот (четврток, 25.07.2019)

тикет на денот

Денес во центарот на вниманието ќе бидат првите натпревари од второто квалификациско коло за ЛЕ, односно на менито имаме точно 41 натпревар.

Пјаст – Рига – 1/1 @ 2.50 во 1xBet

Полскиот шампион запна на првата препрека, бидејќи за нив БАТЕ беше претежок ривал. Меѓутоа немаа некои посебни шанси. Тие изиграа 1-1 во Белорусија, но им пресуди искуството кое го има тимот од Борисов, па Пјаст ќе се обиде да стигне до ЛЕ. Во новото првенство започнаа со реми на домашен терен против Лех, а го изгубија и Супер Купот. Рига се исто така шампиони во домашното првенсво, но беа елиминирани преку пенал рулетот од ирскиот Дандалк. Овде очекуваме доминација на домаќинот, па затоа типуваме 1/1 со коефициент од 2.50 во 1xBet.

*Одлична можност за нов почеток*

ЕКСКЛУЗИВНО: Регистрирај се во 1XBET  денес и добиј 100 евра бонус

MOЛ Фехервар – Вадуц – 1 @ 1.51 во Bet365

МОЛ Фехервар не успеа да ја одбрани титулата на Унгарија, но играше во групната фаза на ЛЕ, што за клупскиот фудбал во оваа земја, тоа е голем успех. Во овој дел, нема да им биде лесно, бидејќи најрпво мора да го елиминираат Вадуц, а потоа да се борат со далеку поквалитетни екипи. За Вадуц нема што да се каже посебно, освен дека го елиминира клубот на Зета. Овде очекуваме победа за домаќините со коефициент од 1.51 во Bet365.

*ИГРАЈ ВО НАЈДОБРАТА ОНЛАЈН ОБЛОЖУВАЛНИЦА*

Регистрирај се на Bet365 и добиј одлични коефициенти

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 3.77

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*