Тикет на денот (четврток, 04.07.2019)

тикет на денот

Изгледа дека овој четврток ќе биде најсиромашен со натпревари, а секој нареден понудата ќе се зголемува, а со тоа и шансите за да составиме добитен тикет.

Ранхејм – Розенборг – 2 @ 2.10 во 1xBet

Поради обврски во квалификациите за ЛШ, актуелниот шампион на Норвешка денес ќе изигра првенствен натпревар. Во претходното коло Розенборг победи минимално со 1-0 против Кристиансунд, па тоа дополнително потврди дека не се кој знае колку конкурентни оваа сезона. Ранхејм е под нив и има три бода помалку, но е овој тим е доста незгоден на домашен терен. Сепак ние очекуваме дека Розенборг ќе успее да победи на овој натпревар, а коефициентот за тоа во 1xBet изнесува 2.10.

*Одлична можност за нов почеток*

ЕКСКЛУЗИВНО: Регистрирај се во 1XBET  денес и добиј 100 евра бонус

Валур – Акурејри – 1&T12+ @ 1.86 во Bet365

Шампионот на Исланд не ја започна оваа сезона според очекувањата, па се наоѓа на средината на табелата со само 13 бода. Двојно повеќе освои лидерот Рејкјавик, па тешко е да очекуваме дека Валур може да стигне до титула оваа година. Се што им останува е борбата за европа. Гостите од друга страна ги изгубија претходните два дуели, но на двата натпревари видена е голеада, односно видени се вкупно 12 гола. Ние решивме за овој дуел да типуваме 1&T12+ со коефициент од 1.86 во Bet365.

*ИГРАЈ ВО НАЈДОБРАТА ОНЛАЈН ОБЛОЖУВАЛНИЦА*

Регистрирај се на Bet365 и добиј одлични коефициенти

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО BET365: 3.91

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*